Subkategorijos
Mikrofonas yra prietaisas, paverčiantis garso bangas į elektrinį signalą. Tai leidžia fiksuoti garsą ir perduoti jį į įvairius įrenginius, tokius kaip kompiuteriai, stiprintuvai ar įrašymo įranga.
Mikrofoną sudaro diafragma, ritė arba kondensatorius ir magnetas. Kai garso bangos pasiekia diafragmą, ji vibruoja, o ši vibracija paverčiama elektriniu signalu sąveikaujant tarp diafragmos, ritės ir magneto.
Yra keletas mikrofonų tipų - dinaminiai, kondensatoriniai, juostiniai, lavalier (headset) ir kryptiniai (shotgun). Kiekvienas tipas turi savo ypatybes ir geriausiai tinka konkrečioms reikmėms.
Dinaminis mikrofonas yra tvirtas ir universalus, kuris elektros signalui generuoti naudoja elektromagnetinę indukciją. Dėl savo patvarumo ir gebėjimo atlaikyti aukštą garso slėgio lygį, jis dažniausiai naudojamas tiesioginiuose pasirodymuose, transliacijose ir įrašant vokalą bei instrumentus.
Kondensatorinis mikrofonas naudoja įkrautą diafragmą ir užpakalinę plokštę, kad garso bangas paverstų elektriniu signalu. Tam reikia išorinio maitinimo šaltinio, pvz., baterijų arba fantominio maitinimo, ir dėl didelio jautrumo ir tikslumo plačiai naudojamas studijos įrašuose, podcast'uose ir profesionaliose garso programose.
Juosteliniame mikrofone garsui užfiksuoti naudojama plona metalo (dažniausiai aliuminio) juostelė, pakabinta tarp dviejų magnetų. Jis žinomas dėl šilto ir sklandaus garso atkūrimo, todėl populiarus įrašant vokalą, styginius instrumentus ir gitaros stiprintuvus.
Lavalier mikrofonas, dar vadinamas prisegamu mikrofonu, yra mažas, jį galima prisegti prie drabužių. Jis dažniausiai naudojamas pristatymuose, interviu ir transliacijose, todėl kalbėtojas gali naudotis laisvų rankų įranga ir tuo pat metu fiksuoti aiškų garsą.
Fantominis maitinimas yra būdas tiekti maitinimą kondensatoriniams mikrofonams. Paprastai jis naudoja subalansuotą garso kabelį, kad į mikrofoną būtų tiekiama 48 voltų nuolatinės srovės (DC) įtampa, leidžianti jam veikti ir generuoti signalą. Daugelyje garso plokščių, mikšerinių pultų ir pirminių stiprintuvų yra fantominės maitinimo galimybės.
Visakryptis mikrofonas vienodai fiksuoja garsą iš visų krypčių, o kryptinis sutelkia dėmesį į garsą, sklindantį iš konkrečios krypties. Daugiakrypčiai tinka fiksuoti aplinkos garsą arba grupės įrašus, o kryptiniai mikrofonai – garso šaltiniams izoliuoti arba foniniam triukšmui sumažinti.
Pop filtras, taip pat žinomas kaip pop skydas, yra ekranas arba skydas, esantis prieš mikrofoną, siekiant sumažinti arba pašalinti sprogius garsus (pvz., "p" arba "b" garsus) ir sumažinti kvėpavimo poveikį. Tai padeda pasiekti švaresnių ir profesionalesnių garso įrašų, ypač vokalo. Pop filtras gali žymiai pagerinti jūsų įrašų kokybę.
Belaidžiai mikrofonai puikiai tinka renginiams, sumažina nelaimingų atsitikimų skaičių ir suteikia atlikėjui ar vedėjui judėjimo laisvę koncerto metu. Komplektuojami su imtuvu – priėmimo stotele, į kurią siunčiami nematomi signalai kurie galiausiai perduodami į garso kolonėles.
Naudodami belaidį mikrofoną galite būti tikri, kad jūsų pasirodymas bus daug saugesnis ir tvarkingesnis. Laikydami rankoje arba įstatę jį į mikrofono stovą turėsite daugiau laisvės ir erdvės, kol scenoje atlikinėsite savo vokalo partiją, ar galbūt vesite seminarą, karaokės vakarą ar dainavimo konkursą.
Belaidžiai rankiniai mikrofonai suteikia vedėjams ir atlikėjams visišką laisvę judėti. Puikiai tinka renginiams, šventėms, vakarėliams, dainininkams, vedėjams. Belaidis ryšys yra lanksčiausias sprendimas mikrofono technologijoje. Nesvarbu kokio dydžio miniai jums reikia kalbėti, belaidis mikrofonas jums padės. Daugelis atlikėjų savo scenos charizmą rado atsisakę laidų.
Belaidžiai headset mikrofonai yra laisvų rankų sprendimas jūsų balso projekcijai, puikiai tinkantis svarbiems pokalbiams ir kalboms paskaitose, konferencijoms, seminarams ir sporto užsiėmimams, kur kiekvienas žodis yra svarbus ir turi būti išgirstas kuo aiškiau.
Mūsų ant galvos dedami belaidžiai mikrofonai yra patogūs ir praktiški. Nesvarbu, ar jums reikia kelių korpusinių siųstuvų, ar UHF dažnių pasirinkimo, galime pasiūlyti tinkamą ant ausies dedamą belaidį mikrofoną pagal jūsų poreikius. Belaidis ant ausies mikrofonas leidžia lengvai judėti atliekant veiklą, be jokių laidų ar rankinių įrenginių, todėl jis puikiai tinka sporto treniruotėms.
Siūlome belaidžius ant galvos dedamus mikrofonus, kuriuose iš viso yra nuo 1 iki 8 mikrofonų. Kiekviename rinkinyje bus imtuvas, kuris bus prijungtas prie jūsų garso sistemos įvesties, o siųstuvas bus belaidžiu būdu prijungtas prie imtuvo naudojant VHF arba UHF dažnius. Sistemose, kuriose yra daugiau nei vienas mikrofonas, kiekvienas iš jų bus nustatytas skirtingu dažniu, kad galėsite juos visus naudoti vienu metu, nesijaudindami dėl trukdžių.
Belaidžiai mikrofonai ant galvos yra ypač naudingi, jei koncertuojate, bet jūsų rankos nėra laisvos, pavyzdžiui, jei grojate instrumentu ir dainuojate tuo pačiu metu, taip pat pristatymams ir kalbomsi, nes turėsite naudoti rankas, kad parodytumėte tam tikrus pristatymo elementus, taip pat kūno gestais, kad jūsų mintis būtų aiškiau išreikšta.
Daugelyje mūsų belaidžių ant ausies mikrofonų taip pat yra prisegamas mikrofonas, pritvirtinamas prie jūsų drabužių. Tai suteikia daug diskretiškesnę išvaizdą, kuri puikiai tinka pristatymams ir susitikimams. Jie taip pat dažnai naudojami televizijoje, kad kiekvieno pašnekovo balsas būtų aiškus.
Jei yra tikimybė, kad vienu metu reikės naudoti daugiau nei vieną mikrofoną, geriausia būtų pasirinkti rinkinį, kuriame yra du ar daugiau mikrofonų. Jei juos naudosite dideliu atstumu nuo imtuvo, UHF sistema būtų geriausias pasirinkimas, nes ji turi plataus diapazono galimybes.
Jei ketinate naudoti daugiau nei vieną belaidę sistemą toje pačioje vietoje, UHF mikrofonai bus geresnis pasirinkimas, nes jie siūlo platesnį dažnių diapazoną. Keli dažniai, kuriais gali veikti UHF sistemos, reiškia, kad galite pasirinkti naudoti daugiau nei vieną iš jų toje pačioje vietoje, nesijaudindami dėl nepageidaujamų trikdžių.
Kai kurios aukštesnės klasės UHF sistemos suteikia galimybę pasirinkti skirtingus dažnio kanalus kiekvienam mikrofonui. Tai puiki funkcija, nes ji leidžia vienoje vietoje naudoti daugiau nei vieną tą pačią sistemą, puikiai tinkanti didesniems pasirodymams, kai reikės išgirsti kelis žmones.
Jei esate muzikantas, blogeris ar tiesiog mėgėjas, tikriausiai susimąstėte apie mikrofonų stovų svarbą. Mikrofonų stovai gali atrodyti kaip paprastas priedas, tačiau jis atlieka itin svarbų vaidmenį užtikrinant garso kokybę.
Mikrofonų stovai turi keletą privalumų:
Stabilumas: stovas neleidžia jūsų mikrofonui klibėti ar nukristi įrašymo ar pasirodymo metu, užtikrinant stabilų ir patikimą veikimą.
Laisvų rankų režimas: jūsų rankos gali laisvai sutelkti dėmesį į instrumentą ar kitą įrangą.
Padėties valdymas: galite lengvai reguliuoti mikrofono padėtį, kad užfiksuotumėte geriausią garsą.
Sumažintas triukšmas: mikrofonų stovai sumažina aplinkos triukšmą, pvz., vibracijas nuo grindų, stalo ar kito paviršiaus ant kurio padėsite mikrofoną.
Kai kurie mikrofono stovai yra sukurti specialiai vokalistams, kurie yra vertikalūs ir reguliuojami pagal aukštį, o kiti su reguliuojama gervės svirtimi. Jums gali prireikti papildomos vietos gitarai, arba jei esate prodiuseris, ketinantis įrašyti savo atlikėjo būgnų komplektą, mikrofono stovas gali būti naudojamas įvairiais būdais ir yra laikomas daugumoje saugyklų, kol prireiks.
Pastebėsite, kad šiuolaikinėje gyvoje muzikoje naudojama daugybė mikrofonų stovų, nors juos dažniausiai naudoja tik tie atlikėjai kurie groja muzikos instrument ir nori susikoncentruoti į jį atlikdami savo vokalines partijas. Gyvai grojantis būgnininkas turės daug mikrofono stovų, o vokalistui gali prireikti tik išskirtinio vokalinio mikrofono stovo ir žiupsnelio charizmos, kad galėtų valdyti visos salės atmosferą.