Mikrofonas yra prietaisas, paverčiantis garso bangas į elektrinį signalą. Tai leidžia fiksuoti garsą ir perduoti jį į įvairius įrenginius, tokius kaip kompiuteriai, stiprintuvai ar įrašymo įranga.
Mikrofoną sudaro diafragma, ritė arba kondensatorius ir magnetas. Kai garso bangos pasiekia diafragmą, ji ...
Mikrofonas yra prietaisas, paverčiantis garso bangas į elektrinį signalą. Tai leidžia fiksuoti garsą ir perduoti jį į įvairius įrenginius, tokius kaip kompiuteriai, stiprintuvai ar įrašymo įranga.
Mikrofoną sudaro diafragma, ritė arba kondensatorius ir magnetas. Kai garso bangos pasiekia diafragmą, ji vibruoja, o ši vibracija paverčiama elektriniu signalu sąveikaujant tarp diafragmos, ritės ir magneto.
Yra keletas mikrofonų tipų - dinaminiai, kondensatoriniai, juostiniai, lavalier (headset) ir kryptiniai (shotgun). Kiekvienas tipas turi savo ypatybes ir geriausiai tinka konkrečioms reikmėms.
Dinaminis mikrofonas yra tvirtas ir universalus, kuris elektros signalui generuoti naudoja elektromagnetinę indukciją. Dėl savo patvarumo ir gebėjimo atlaikyti aukštą garso slėgio lygį, jis dažniausiai naudojamas tiesioginiuose pasirodymuose, transliacijose ir įrašant vokalą bei instrumentus.
Kondensatorinis mikrofonas naudoja įkrautą diafragmą ir užpakalinę plokštę, kad garso bangas paverstų elektriniu signalu. Tam reikia išorinio maitinimo šaltinio, pvz., baterijų arba fantominio maitinimo, ir dėl didelio jautrumo ir tikslumo plačiai naudojamas studijos įrašuose, podcast'uose ir profesionaliose garso programose.
Juosteliniame mikrofone garsui užfiksuoti naudojama plona metalo (dažniausiai aliuminio) juostelė, pakabinta tarp dviejų magnetų. Jis žinomas dėl šilto ir sklandaus garso atkūrimo, todėl populiarus įrašant vokalą, styginius instrumentus ir gitaros stiprintuvus.
Lavalier mikrofonas, dar vadinamas prisegamu mikrofonu, yra mažas, jį galima prisegti prie drabužių. Jis dažniausiai naudojamas pristatymuose, interviu ir transliacijose, todėl kalbėtojas gali naudotis laisvų rankų įranga ir tuo pat metu fiksuoti aiškų garsą.
Fantominis maitinimas yra būdas tiekti maitinimą kondensatoriniams mikrofonams. Paprastai jis naudoja subalansuotą garso kabelį, kad į mikrofoną būtų tiekiama 48 voltų nuolatinės srovės (DC) įtampa, leidžianti jam veikti ir generuoti signalą. Daugelyje garso plokščių, mikšerinių pultų ir pirminių stiprintuvų yra fantominės maitinimo galimybės.
Visakryptis mikrofonas vienodai fiksuoja garsą iš visų krypčių, o kryptinis sutelkia dėmesį į garsą, sklindantį iš konkrečios krypties. Daugiakrypčiai tinka fiksuoti aplinkos garsą arba grupės įrašus, o kryptiniai mikrofonai – garso šaltiniams izoliuoti arba foniniam triukšmui sumažinti.
Pop filtras, taip pat žinomas kaip pop skydas, yra ekranas arba skydas, esantis prieš mikrofoną, siekiant sumažinti arba pašalinti sprogius garsus (pvz., "p" arba "b" garsus) ir sumažinti kvėpavimo poveikį. Tai padeda pasiekti švaresnių ir profesionalesnių garso įrašų, ypač vokalo. Pop filtras gali žymiai pagerinti jūsų įrašų kokybę.
K&M mikrofono laikiklis 34-40mm Tinka VK, Takstar ir t.bone beveliams mikrofonams
· Atkuriamų dažnių diapazonas: 60-12500Hz · Jautrumas: -42dB+-2 · Varža: 2200 ohm · Maitinimas: 2x 1.5V DC · Ilgis: 44cm
the t.bone MB 75 Beta – dinaminis instrumentinis mikrofonas Puiki alternatyva SHURE SM57 beta mikrofonui Supercardioid 50 - 16.000 Hz 415 Ohms Max SPL: 132dB Svoris 270g Komplekte plastikinis dėklas ir stovo laikiklis
Cardioid 50 - 15.000 Hz 300 Ohms